Kategorie:

Testy penetracyjne pomogą odszukać luki w oprogramowaniu.

Avatar
Opublikowane przez admin

Jeśli twoja marka posiada serwer VPS, to w trosce o jej ochronę musisz wykonać tzw. testy penetracyjne. Te testy pomogą odszukać braki w oprogramowaniu, zagwarantować bezpieczeństwo posiadanych przez ciebie systemów a ponadto usunąć ewentualne zagrożenia. Uwagę na nie muszą zwrócić w szczególności ci ludzie do których obowiązków należy administracja serweram. Bowiem w sytuacji ataku, dojść może do niechcianego wycieku istotnych danych, który bardzo często wiąże się z ogromnymi kosztami.

 

Poza pieniędzmi, które możemy w takiej sytuacji stracić, ważną kwestią jest zaufanie od strony kontrahentów, którzy to liczą na wysoki poziom bezpieczeństwa powierzonych nam danych, a które to dane będziemy mogli stracić w ataku. Warto uczyć się na błędach innych osób, mnóstwo przypadków z zeszłego roku mówi o przedsiębiorstwach, które poza wyciekami danych, całkiem utraciły do nich dostęp. Fachowo przeprowadzone testy, do których zatrudnieni są fachowcy to bardzo dobra inwestycja, o jakiej należy poważniej pomyśleć w pewnym momencie rozwoju spółki.

 

Jeżeli nie jesteś pewny, co do formy testowania bezpieczeństwa, https://asap-software.pl/administracja-serwera-linux/ zaproponuje ci bezpłatne konsultacje z ekspertem, które to objaśnią zasadę działania i wykonywania takich testów, dopasowanych personalnie do twoich wymagań. Jednak niezależnie od wielkości prowadzonej przez ciebie firmy, jeśli pracuje ona przy użyciu sieci powinieneś zainteresować się wykonaniem kluczowych testów jakimi są testy DDoS, które najczęściej nie są drogie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *