Kategorie:

Światłowody są lżejsze a ponadto bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Każdego roku ilość internautów rośnie, a jednocześnie jego użytkownicy chcą od dostawcy głównie tego, by dostępny był tani, ale szybki internet. Zatem, aby sprostać rosnącym wymaganiom użytkowników internetu ulepsza się oraz opracowuje różnorodne typy sieci internetowej oraz rodzaju medium. żeby sprostać wymaganiom użytkowników i uzyskać szybki, ale też tani internet, stosuje się coraz częściej tani internet.

Internet światłowodowy przesyłany jest za pomocą światłowodu , który jest zamkniętą, niewiarygodnie cienką strukturą , która wykonana jest z włókna szklanego. Rolę nośnika informacji pełni tutaj światło. Pod względem technicznym internet ten gwarantuje dłuższy zasięg funkcjonowania oraz pasmo w stosunku do zwykłego przesyłu internetu. W sieci tradycyjnej do przesyłu używa się prądu elektrycznego, tymczasem internet światłowodowy pozwala na przesył modulowanej fali świetlnej emitowanej przez diodę elektroluminescencyjną (LED) czy też laser półprzewodnikowy.

Poza niewątpliwymi technicznymi zaletami, jakie posiada internet światłowodowy, jego zrobienie jest o wiele tańsze w porównaniu do klasycznych miedzianych kabli. W dodatku kable internetu światłowodowego są lżejsze a ponadto dużo bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Zastosowanie światłowodu posiada dużo zalet, jakie powodują, iż internet światłowodowy jest bardzo szybki a ponadto tani. To bardzo ważne cechy, , które decydują o tym, że klient cieszy się z korzystania z internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *