Kategorie:

Słuch słabnie wraz z wiekiem.

Słuch pogarsza się wraz z wiekiem a ponadto z powodu dużego hałasu. Są także różne inne elementy, mające negatywny wpływ na stan naszego słuchu. W wypadku pojawienia się problemów ze słuchem powinno się przeprowadzić badanie słuchu. Tego typu badania słuchu można wykonać przy przychodni w punktach diagnostycznych. To badanie wykonuje się w wyciszonym pomieszczeniu, w którym pacjent zakłada słuchawki, przez które dochodzą do niego różne dźwięki mające różną częstotliwość. Używając przycisków pacjent wybiera dźwięki, które słyszy.

To badanie pozwala na zdefiniowanie progu słyszalności. Audiogram to badanie subiektywne. W sytuacji stwierdzenia niedosłuchu należy określić czy jest konieczne noszenia aparatu słuchowego. Wyróżniamy trzy główne rodzaje aparatów słuchowych: aparaty zauszne, wewnętrzne a ponadto aparaty ze słuchawką w kanale. Dobór właściwego aparatu słuchowego zależy od rodzaju wady oraz osobistych preferencji. Najnowsze aparaty słuchowe cena strzelno cechuje mała wielkość, możliwość wyregulowania dźwięku, odporność na wszelki uszkodzenia i zakłócenia. Aparaty słuchowe mają również mnóstwo użytecznych, uzupełniających funkcji tj. łączność bezprzewodowa, czy możliwość podłączenia do innych urządzeń przykładowo smartfona.

Aparat słuchowy jest wykonywany na indywidualne zamówienie w celu odpowiedniego dopasowania do użytkownika. Taki aparat słuchowy pozwala na znaczną poprawę jakości naszego życia oraz wykluczenie trudnych sytuacji w życiu codziennym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *