Kategorie:

Serwer VPS to rozwiązanie pośrednie między hostingiem dedykowanym a współdzielonym.

Avatar
Opublikowane przez admin

W terminologii informatycznej funkcjonuje pojęcie tj. hosting VPS. To skrót anglojęzycznego terminu „Virtual Private Server”. Serwer VPS jest rozwiązaniem pośrednim między hostingiem współdzielonym a dedykowanym. Jest bardzo często używany przez profesjonalne serwisy oraz bardzo duże sklepy online. Jest to zwirtualizowany hosting dedykowany, podzielony dzięki wirtualizacji na kilka mniejszych, wirtualnych serwerów.

 

Pod względem bezpieczeństwa https://binaryapps.pl/technologia-hpe-simplivity/ zapewnia pełną separację środowisk, która gwarantuje niezależny dostęp do fizycznych zasobów sprzętowych. W ramach opieki administracyjnej nad serwerem klienta, funkcjonuje tzw. administracja serwerami. Działanie to ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz ciągłości pracy powierzonych serwerów. Administratorzy z dłuższym stażem potrafią zarządzać serwerami w jakiejkolwiek lokalizacji, wskazanej poprzez klienta, nawet na innym kontynencie. Administracja serwerami może odbywać się zdalnie. Administrowane mogą być również serwery znajdujące się w najbardziej znanych chmurach. Administracja serwerami powinna zapewnić ciągłą działalność systemów. W celu praktycznej oceny aktualnego poziomu bezpieczeństwa danego systemu prowadzone są testy penetracyjne.

 

Te testy polegają na przeprowadzeniu w pełni kontrolowanego ataku na dany system a także zbadaniu stopnia jego odporności na próby złamania zabezpieczeń. Testy penetracyjne różnią się od zwykłego włamania tym, iż atakowana strona wyraża zgodę na tego typu test. Testy penetracyjne umożliwiają zbadanie bezpieczeństwa danego systemu pod względem potencjalnego włamania a ponadto zabezpieczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *