Kategorie:

Rozwiązaniem na nasze dokumenty, jest szafa na akta.

Avatar
Opublikowane przez admin

Wszelkie dokumenty to bardzo ważne rzeczy, jakie należy należycie składować. Dokumenty powinny mieć swoje miejsce, jeśli mamy je u siebie w domu. Ciekawym rozwiązaniem tej sytuacji jest szafa metalowa na dokumenty. Takie szafy są funkcjonalne a także nadają estetykę w pomieszczeniu.

 

Jeśli jesteśmy zmuszeni dokumenty trzymać w domu, to z pewnością będzie wam zależeć na tym, aby właśnie się nie wyróżniała taka szafka z pomieszczenia. Natomiast jeśli pracujemy w biurze a nie w domu to wówczas rozwiązaniem na nasze dokumenty, jest specjalna szafa na akta. Niezależnie od tego, czy przetrzymujemy papiery w mieszkaniu, czy też w naszej pracy ważną rzeczą jest, aby chronić je przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, jak również wewnętrznymi. Warto również wspomnieć, iż tego typu szafki na akta są bardzo dobrym wsparciem przy organizacji codziennej pracy. Nie musimy marnować naszego czasu na poszukiwanie papierków po różnych miejscach, ale mamy w danej szafce cały zestaw potrzebnych papierów. Klasyczny model takiej szafki ma, aż cztery półki, ale oczywiście możemy zamówić szafki o znacznie większej pojemności. Ponadto szafa na akta ma możliwość zamontowania szuflad albo wysuwanych półek.

 

Jest wyjątkowo elastycznym przedmiotem, jeżeli mówimy o funkcjonalności. Mamy możliwość dokręcać je do siebie, i wtedy istotnie zwiększamy pojemność naszej szafy na przechowywanie przedmiotów… szafa metalowa do biura mogą stać bezpośrednio na podłodze, ale też istnieje możliwość zawiesić je na ścianie. Wszystko uzależnione jest od tego, w którym miejscu chcielibyśmy je ulokować, Musimy je umieścić tak, abyśmy swobodnie sięgać do papierów. Cechą takowych szaf, jest również, to, że mogą być ognioodporne i wodoodporne. W większości takie typy metalowych szaf dobrze sprawdzają się w bankach lub biurach prawniczych. Nie ma jednakże zakazu na trzymanie takiej szafki w prywatnym domu, także, jeżeli mamy zamiar zabezpieczyć ważne dokumenty, przed ewentualnym pożarem, to możemy tego rodzaju szafę u siebie też zamontować. Na ogół wymienia się 4 rodzaje metalowych szaf na przechowywanie akt.

 

Pierwszą grupą jest klasa A typ 1, do tej grupy należą szafki z blachy stalowej, na papiery w każdym biurze, drzwi otwierane na 90 stopni. Mogą posiadać zamek elektroniczny albo szyfrowy. Typ 2 to często szafki, jakie znajdują się w urzędach czy kancelarii. Charakteryzuje je to, iż posiadają znacznie grubsze ściany aniżeli w zwyczajnych szafkach. Typ 3 to głównie szafki na tajne dokumenty. To szafy dwupłaszczowe. Szafa z grupy trzeciej ma zamek szyfrowany mechaniczny, dodatkowo tego rodzaju szafa chroniona jest przed prześwietleniem przez osoby trzecie. Typ 4 takowych szaf to pancerne metalowe. Ma wewnętrzne skrytki, dodatkowe zamki. Ma też wszelkie zabezpieczenia z typów trzy. Także wybór jest olbrzymi, należy tylko pomyśleć jaki rodzaj metalowej szafy jest nam teraz potrzebny. Ceny takich szaf znajdują się w przedziale od 400 złotych po 2500 tysiące.

 

Wszystko zależy od tego, jaki model szaf metalowych wybierzemy a także jaka wysokość jest nam w danej chwili potrzebna. Podczas tworzenia projektu przyszłego biura bardzo dobrze jest od razu uwzględnić miejsce na takie gadżety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *