Kategorie:

Otwarcie swojego punktu wiąże się z niezbędnymi czynnościami.

Avatar
Opublikowane przez admin

Branża kurierska jest jedną z najszybciej ewoluujących  w Polsce. Nic dziwnego – chętnie korzystają z niej zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Klienci indywidualni przede wszystkim odbierają własne przesyłki, zaś przedsiębiorcy przede wszystkim nadają przesyłki. Mogą to robić szybko oraz dla nich wygodnie używając punktów kurierskich, które są pośrednikami przyjmującymi wszelkie zlecenia na usługi kurierskie. A dlatego że podejmują współpracę z wieloma różnymi firmami zajmującymi się przewozem, dostępna u nich oferta jest zróżnicowania pod względem gabarytów i cen usług.

 

Dochód tych punktów to przede wszystkim różnica między kosztami przewozu, jakie uzyskuje od firm przewozowych, a opłatą ponoszoną przez klientów. Ponadto zarobek przynoszą również dodatkowe usługi, przykładowo wysyłanie paczki za pobraniem, pakowanie, ubezpieczenie, wysyłanie powiadomień. Otwarcie własnegopunktu wiąże się z wieloma ważnymi czynnościami, między innymi wynajęciem albo adaptacją posiadanego budynku. Lokal musi spełniać pewne warunki, aby w przyszłości przyciągać ewentualnych kontrahentów. Co najważniejsze musi bez kłopotu pomieścić wszystkie przesyłki do nadania oraz do odebrania. Nieco miejsca zajmie z pewnością także magazynowa waga. Lokal powinien też zapewniać odpowiednią ilość miejsca na zbudowanie stanowiska do obsługi przybywających, które składać się może z biurka, komputera, pozostałych urządzeń biurowych, fotela oraz krzeseł dla przybywających. Choć własny punkt to genialny sposób na lukratywny biznes, założenie go samodzielnie jest dość kosztowne a także bardzo czasochłonne.

 

Cały proces nawet trwać od paru tygodni do wręcz kilku miesięcy, co w praktyce zamiast dawać korzyści może zacząć przynosić straty. Dlatego też należy rozważyć trochę inny model działalności. Punkt kurierski franczyza to doskonały sposób na szybki start w tej branży. Trzeba tylko znaleźć adekwatny lokal o dobrej lokalizacji lubprzystosować własny i pomalować go na firmowe kolory. Kolejno trzeba podpisać umowę, która będzie przepustką do obszernej propozycji usług najbardziej znanych przewoźników. Umowa gwarantuje kompletne know – how a ponadto specjalistyczne warsztaty obejmujące poprawne prowadzenie punktu kurierskiego oraz porusza zagadnienia dotyczące marketingu. Nie trzeba martwić się o żadne materiały promocyjne czy artykuły potrzebne do pakowania przesyłek. Także wyposażenie zostanie dostarczone, co będzie niemałą oszczędnością dla siebie.

 

Jeżeli chcesz mieć własny biznes, który będzie przynosić dobre zyski – punkt kurierski franczyza. Prywatne miejsce usługowe to doskonały sposób na rozwój oraz zwiększanie własnego zysku. Odpowiednie podejście do przybywających klientów i najwyższy poziom zapewnianych usług to pewny klucz do sukcesu działalności. Poza tym najbardziej interesujące opłaty na rynku spowodują napływ jeszcze większej ilości kontrahentów. Oferując usługi kurierskie zarówno dla klientów indywidualnych, jak również biznesowych w dość szybki sposób efektywnie jest możliwość dotrzeć do wielu nowych odbiorców z wielu różnych branż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *