Kategorie:

Nie jesteśmy zmuszeni płacić za cały fizyczny serwer.

Avatar
Opublikowane przez admin

W czasach masowego rozwoju internetu chcemy coraz to skuteczniejszych technologii, które pozwalają nam utrzymać strony internetowe i dane, jakie są na nich zamieszczone. Przykładowym sposobem, by to osiągnąć, są najnowsze rozwiązania, jeśli chodzi o serwer VPS.

 

Czym on jest? Polega to na wirtualnym rozdzieleniu fizycznego serwera w taki sposób, żeby każda powstała część była osobnym serwerem dla pojedynczego klienta. To rozwiązanie ma duże plusy, o jakich zaraz powiemy sobie nieco więcej. Po pierwsze tego rodzaju serwer kosztuje mniej, bo wynajmujemy tylko i wyłącznie tyle miejsca, jak dużo nam potrzeba. Nie jesteśmy zmuszeni płacić za cały fizyczny hosting, z jakiego i tak nie będziemy korzystać. Przy tym wszystko jest umieszczone w sferze on-line, to znaczy, że nie musimy się o nic martwić. O większość kwestii połączonych z serwerem zatroszczy się https://komputerspa.pl/zastosowanie-serwera-nas/, która wyręczy nas w obowiązkach, jedyne, o co będziemy się martwić my, to nasze informacje i to wszystko. Także w przypadku bezpieczeństwa możemy spać spokojnie. Na takich serwerach regularnie wykonuje się testy penetracyjne, jakie mają na celu prześledzić bieżący stan obrony sieci.

 

To niezwykle skuteczne testy, bo imitują prawdziwy atak hakerski. Dzięki temu cały czas usuwane są wszystkie przecieki w systemie obrony, jakie mogłyby stanowić furtkę dla hakerów. Jak widzimy, wynajem tego typu serwera ma wyjątkowo wiele plusów oraz co bardzo ważne – kosztuje niewiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *