Kategorie:

Na stronach hostingu współdzielonego administracja jest gwarantowana przez posiadaczy witryn.

Avatar
Opublikowane przez admin

Serwisy www mogą być udostępniane w ramach hostingów współdzielonych, mogą także być umiejscowione na hostingu dedykowanym. Pierwsze rozwiązanie jest najtańsze, jednak jest związane z wieloma ograniczeniami, drugie jest najwygodniejsze, ale równocześnie najdroższe. Jest także rozwiązanie pośrednie. Jest to serwer VPS.

 

VPS to skrót od angielskiej nazwy Virtual Private Server. Działa on w zbliżony sposób do przeciętnych, dużych witryn hostingowych, jednak proponuje znacznie lepsze warunki techniczne. Dla posiadacza strony internetowej niezwykle ważne jest, ażeby jego strona wyświetlała się bez żadnych opóźnień. Wszystkie problemy w działaniu witryny wiążą się np ze spadkiem konwersji. Hosting ten ma większy parametr RAM, dzięki obecności którego nasza strona ładuje się znacznie szybciej, i z tego powodu może być także znacznie bardziej zaawansowana. Osobną sprawą jest Administrator Serwerów. Na stronach serwera współdzielonego administracja gwarantowana jest przez właścicieli witryn, przy VPS zależy od poziomu zaawansowania wiedzy informatycznej, jaką ma użytkownik. W wypadku osoby początkującej, albo osoby, która zwyczajnie woli zlecić komuś te czynności, jest możliwość wykupienia serwera VPS obejmującego administracje serwerem.

 

Bezpieczeństwo serwerów jest możliwość sprawdzić wykonując różne testy penetracyjne. Przeprowadzane są one przezprofesjonalne spółki i mają na celu określenie wszelkich zagrożeń na jakie są narażone zamieszczone na serwerach dane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *