Kategorie:

Medycyna proponuje wszywki alkoholowe pod postacią tabletek doustnych.

Choroba alkoholowa albo mówiąc inaczej, alkoholizm należy do grupy chorób psychosomatycznych. Dotyka ludzi bez względu na status społeczny, majątkowy, wiek czy płeć. Skutkiem tego typu zaburzenia jest spożywanie alkoholu, to znaczy substancji psychoaktywnej z bardzo dużą częstotliwościową a także w zbyt dużych ilościach. W naszym społeczeństwie mamy wyjątkowe pozwolenie na nadmierne spożywanie różnego typu alkoholu. Kto wyobraża sobie dużą uroczystość w gronie rodzinnym albo wesele, zabawę z okazji sylwestra bez kropli alkoholu?

Zapewne niewielu, lecz ważnym jest uświadomić sobie, kiedy mamy z tym kłopot oraz w porę zareagować. Wyróżnia się trzy najczęstsze przyczyny popadnięcia w alkoholizm: psychologiczne, społeczno-ekonomiczne i genetyczne. Leczenie alkoholizmu jest niełatwym a także długotrwałym procesem. Wymaga dużego zaangażowania a także pracy, zarówno ze strony osoby uzależnionej, jak i specjalisty od uzależnień, który to nadzoruje cały proces „zdrowienia” pacjenta. Jedną z metod leczenia jest tzw. wszywka alkoholowa Lublin. Jest to nic innego lek w postaci pigułki, jaki musi zostać umieszczony pod skórą. Medycyna oferuje również wszywki w formie tabletek doustnych, które spożywać trzeba raz na dzień.

Działanie wszywki alkoholowej jest oparte na wytwarzaniu substancji, która zakłóca metabolizm substancji alkoholowej, co wywołuje bardzo nieprzyjemne efekty po wypiciu alkoholu, do których zaliczamy wymioty, zawroty głowy, kołatanie serca, uczucie gorąca. To może również stanowić zagrożenie dla naszego życia. Powinniśmy pamiętać, iż zastosowanie wszywki alkoholowej nie wyleczy nas z alkoholizmu, jest tylko pomocą doraźną. Najważniejsze to wywołać u osoby uzależnionej antypatię do picia alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *