Kategorie:

Klocki dają same dobro.

Avatar
Opublikowane przez admin

Gdy byliśmy mali, każdy z nas chciał mieć te niewielkie, plastikowe klocki do zabawy. Klockami, o jakich tu mówimy, są klocki LEGO. Firma je produkująca, bardzo się dzięki nim wybiła. Klocki te, nie posiadają żadnego ograniczenia wiekowego, każdy znajdzie coś dla siebie a także właściwie każdy może się nimi bawić. Określenie LEGO pochodzi z języka duńskiego, od słowa „leg godt” co znaczy „baw się dobrze”. Klocki powstają w różnych seriach, tzn klocki „LEGO Friends”,”LEGO Technic”, „LEGO creator”, „LEGO City”, „LEGO Star Wars” oraz „LEGO„. Powyżej podane klocki nie są przeznaczone dla maluchów ponieważ są małe, toteż firma LEGO wymyśliła również klocki „LEGO Duplo”, które są dużo większe niżeli zwykłe klocki aby mogły się nimi bawić małe dzieci. Firma LEGO jest największym producentem opon na całym świecie bo wyprodukowała aż 318 milionów opon, co zostało zapisane w Księdze Rekordów Guinessa.

 

Obowiązujące teraz Logo firmy LEGO zostało stworzone osiemnastego listopada 1998 roku ale jakiś czas temu ich logo było zupełnie inne. Początkowo nie było czegoś takiego jak Ludziki LEGO, zostały one wymyślone w roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym ósmym. Klocki te są zrobione z tworzywa sztucznego , które nazywa się terpolimerem akrylonitrylo-butadieno-styrenowym, a w skrócie „ABS”. W dwa tysiące piętnastym wypuszczono na rynek kapcie które skutecznie chronią stopy przed bólem od nastąpienia na klocek LEGO, była to edycja limitowana a zrobiono ich jedynie tysiąc pięćset sztuk na cały świat. Siedziba LEGO znajduje się w mieście Danii w Billund pod adresem Kornmarken 35 7190 Billund.

 

Firmę LEGO założył Ole Kirk Christiansen 12 października 1932 roku. Powstało również kilka filmów o klockach LEGO, a było ich dwadzieścia jeden. Największa budowla wykonana z lego to wieża która mierzy trzydzieści pięć i pół metra wysokości, stworzono ją we Włoszech w Mediolanie i była budowana aż 4 dni. Niestety klocki są naprawdę drogie ponieważ nieduże zestawy kosztują po 30 złotych, ale są również zestawy klocków po kilkaset zł, lecz wtedy są one duże, dobre, i posiadają bardzo dużo ciekawych funkcji. Na rynku działa dużo spółek produkujących podobne klocki które są znacznie tańsze bo mają gorszą jakość ale nie stały się aż tak bardzo popularne jak klocki LEGO. Lego sklep można odnaleźć w każdym mieście oraz możemy spotkać te sklepy w galeriach. Istnieje także coś takiego jak wystawy LEGO, prezentowane tam są różnorodne dzieła z klocków lego, budowle są bardzo duże, niezbyt duże, nieruchome, ruchome, a dodatkowo niektóre z nich wydają nawet rozmaite dźwięki. Wstęp na wystawę lego musimy kupić oraz mamy możliwość zakupić niektóre szczególnie te niewielkie zestawy lego jakie są prezentowane na wystawie.

 

Największych rozmiarów budowlą pokazywaną na wystawie był statek Titanic jaki miał aż jedenaście m długości a ponadto został stworzony z 500000 części. Klockami lego powinniśmy bawić się już od najmłodszych lat bo poprawiają koordynacje wzrokowo-ruchową i ćwiczą naszą wyobraźnie oraz są znacznie lepsze od grania na telefonie albo laptopie gdyż to odwrotność klocków lego dlatego że psują nam wzrok, a niekiedyw niektórych przypadkach także wywołują agresywne reakcje, zaś klocki lego dają same dobro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *