Kategorie:

Inteligentny dom jest przestrzenią, która reaguje na polecenia mówione przez mieszkańców.

Avatar
Opublikowane przez admin

Czy dom mieszkalny może być inteligentny? Bez wątpienia tak choć ta inteligencja znacznie różni się od ludzkiej inteligencji. Pod określeniem inteligentnego domu mieszkalnego trzeba bowiem rozumieć systemy oraz narzędzia dedykowane szeroko pojętej automatyzacji. Inteligentny dom jest więc przestrzenią, która reaguje na komendy mówione poprzez jego mieszkańców. Wszystko w oparciu o wspomniane już systemy, które połączone są w jedną sieć oraz które nieustannie ze sobą współpracują. A to wszystko możliwe jest dzięki zamontowanym w domu detektorom a także czujnikom.

 

Inteligentny dom urządzenia to wyjście, które z pewnością czyni nasze życie znacznie wygodniejszym. Pozwala za pomocą jednego urządzenia, na przykład telefonu, regulować wewnętrzne parametry pomieszczeń. Dotyczy to m.in. regulacji odpowiedniej temperatury, czy też intensywności światła. Oprócz tego, zdalnie można również opuszczać i podnosić rolety, czy włączać a także wyłączać narzędzia elektryczne. Wszystkie te czynności możemy załatwić bez żadnego problemu siedząc na fotelu, czy będąc w naszym ogrodzie. Wygoda to ważna, lecz nie jedyna pozytywna cecha inteligentnych domów. Inną cechą, na którą warto zwrócić naszą uwagę, jest oczywiście bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo obejmuje 2 główne aspekty. Pierwszym z nich jest system monitoringu. I tu należy zaznaczyć, że wideo z systemu monitoringu na żywo można oglądać nawet z dużych odległości. Następnym aspektem jest system alarmowy, zaś o jego zaletach chyba nie musimy przekonywać. Kolejną cechą, za jaką inteligentne domy są tak dobrze oceniane, jest pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

 

Bardzo rzadko zwracamy dzisiaj uwagę na okoliczności, w których pracujemy, czy odpoczywamy. Podczas gdy natężenie światła czy optymalna temperatura posiadają olbrzymie znaczenie. Dzięki nim nasz organizm o wiele łatwiej wypoczywa a także regeneruje się. Wszystko to sprawia, iż w inteligentnym domu po prostu żyjemy zdrowiej. Oszczędzanie- i o tym nie można nie wspomnieć, mówiąc o rozwiązaniu smart home. Bo choć na starcie musimy ponieść pewne koszty związane z montażem systemu, bardzo szybko możemy zaobserwować zmniejszające się opłaty na rachunkach za prąd, czy ogrzewanie. Ten zaawansowany system ogranicza bardzo skutecznie straty energii, troszcząc się jednocześnie ciągle o wygodę domowników. Mówiąc o automatyzacji naszego domu, powinniśmy powiedzieć też o kwestii technicznej. Wielu ludzi martwi się, że taka ilość czujników jak również systemów, będzie związana z bardzo dużą ilością kabli. Nic jednak bardziej mylnego. Te nowoczesne urządzenia nie tylko i wyłącznie nie wymagają żadnych kabli, ale nie potrzebują też skomplikowanych prac instalacyjnych. Tak więc nie ograniczają swobody korzystania z pomieszczeń nawet w najmniejszym stopniu.

 

Bezpieczeństwo a także wygoda to dwie najważniejsze cechy inteligentnych lokalów. Ich lista jest jednakże zdecydowanie większa. Wszystko to sprawia, że na takie rozwiązania decyduje się coraz większa liczba osób. Coraz więcej domów zarówno w naszym kraju, jak i na świecie staje się inteligentnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *