Kategorie:

Generowanie leadów

Uzyskiwanie leadów robi olbrzymi problem omal każdej spółce sprzedażowej. Jeżeli już jesteś na stanowisku menadżera sprzedaży, oczywiście wielokrotnie zabiegałeś o każdego nabywcę, nawet takiego, jaki nie zawsze był zaintrygowany. Czy zawsze tak powinno być?

Właśnie że nie, masz możliwość zatrudnić korporacji zewnętrze, które to sprowadzą leadów do własnego lejka sprzedażowego. Zaczniemy od tego co to jest lead a ponadto sprzedażowy lejek. Lead to łatwym językiem kontakt do osoby, która to prawdopodobnie może być zaintrygowana moim wyrobem lub pomocą. Może być to osoba, jaka zrealizowała pierwszy etap w zakupowym kręgu, albo w dowolny sposób wykazała zaintrygowanie. Sprzedażowy lejek to wirtualne oraz nie mające materialnej postaci składowisko tematów sprzedażowych. Na szczycie lejka mieszczą się właśnie leady. Nieociosane diamenty. Na dole w lejku przechodzą przepracowane już tematy, gdzie podejrzewamy, iż nabywca faktycznie ma możliwość być zainteresowany. Całkiem na dole znajdują się sprzedaże niemalże już domknięte. Skąd więc pozyskiwać takowe leady?

Jedną z metod jest gromadzenie leadów z swojej strony www. Istnieje możliwość również przyjąć do pracy firmę, jaka zapewni nam pewną ilość leadów. Wzorem takowej korporacji jest Neocraft. Mogą nam dostarczyć leady B2B, B2C oraz dodatkowo leady do telemarketingu. Jesteśmy zmuszeni usztywnić które leady są wam potrzebne i wolno zacząć strugać ów diamenty. Może się wydawać, iż jest to przestarzała metoda sprzedaży, rodem z Glengarry Glen Ross. Tymczasem prawda jest taka, że także teraz w taki sposób handlują nawet fintechy.

Autor: Neocraft

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *