Kategorie:

Audiogram jest badaniem subiektywnym.

Avatar
Opublikowane przez admin

Nasz słuch pogarsza się wraz z wiekiem a ponadto z powodu nadmiernego hałasu. Są także inne czynniki, mające negatywny wpływ na stan naszego słuchu. W wypadku wystąpienia problemów ze słuchem trzeba przeprowadzić odpowiednie badanie słuchu. Takie badania mamy możliwość wykonać przy przychodniach w punktach diagnostycznych. Badanie wykonuje się w specjalnym pomieszczeniu, pacjent zakłada słuchawki, przez które docierają do niego dźwięki o różnej częstotliwości. Używając przycisków pacjent wybiera dźwięki, które usłyszał.

 

Badanie umożliwia nam wyznaczenie progu słyszalności u pacjenta. Audiogram jest badaniem subiektywnym. W przypadku stwierdzenia niedosłuchu trzeba określić czy jest konieczne noszenia aparatu słuchowego. Wyróżniamy 3 zasadnicze typy aparatów: zauszne, aparaty słuchowe wewnętrzne a także aparaty ze słuchawką w kanale. Dobór właściwego aparatu zależy od typu wady a ponadto osobistych preferencji. Nowoczesne aparat słuchowy strzelno wyróżnia niewielki rozmiar, opcja wyregulowania dźwięku, wytrzymałość na wszelki uszkodzenia i różne zakłócenia. Aparaty słuchowe mogą mieć także mnóstwo użytecznych, pobocznych opcji tj. łączność bezprzewodowa, czy też możliwość podłączenia do innych urządzeń np. smartphone.

 

Każdy aparat słuchowy jest produkowany na zamówienie klienta w celu stosownego dopasowania do użytkownika. Taki aparat słuchowy pozwala na znaczną poprawę jakości życia a także uniknięcie niełatwych sytuacji w życiu codziennym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *