Kategorie:

Alkoholizm tyczy się ludzi, którzy są uzależnieni

Alkoholizm dotyczy ludzi, którzy są uzależnieni. Czy naprawdę tak jest? Niestety, chociaż częściej to słyszymy – nie bywa to prawdą. Alkoholizm dotyczy osób, które należą do rodziny osoby chorej. Partnerzy, maluchy, rodzeństwo – efekty odczuwają wszyscy. Po alkohol sięgają dziewczyny, faceci, młodzież. W czasie stresu zamierzamy się zrelaksować. Niewinnie wypijamy trochę wina czy piwo. W pewnej chwili alkohol wymyka się z pod kontroli.

Alkoholizm jest chorobą, w której tracimy zdolność kontrolowania wypijanego alkoholu. Z takim stanem wiążą się emocje reszty domowników mieszkających z osobą uzależnioną. W wielu wypadkach żal i strach towarzyszą na każdym kroku. Picie alkoholu może iść od pokolenia do pokolenia. Jeżeli już pił ojciec, prawdopodobnie jego syn też będzie. Córka będzie szukała partnera, który posiada problem z alkoholem.

Bliscy pod wpływem negatywnych emocji będzie kłócić się, frustrację wyładowywać na sobie wzajemnie. Wszystko to na zawsze będzie w naszych psychikach. To skrzywdzenie zostaje w nas na całe życie, odciska indywidualne piętno.Alkoholik ma obowiązek się leczyć. Radę może odszukać w bardzo wielu miejscach – klinika leczenie alkoholizmu czy też na specjalnych spotkaniach AA. Powinien sam czuć ochotę odrzucenia picia a ponadto wyjścia z nałogu. Motywacją dla niego może być rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *